Hľadáte nové zamestnanie?

 

Hľadáte nové zamestnanie? Poslali ste už firme (agentúram) svoj životopis a motivačný list, ale stále sa vám nedarí? Prečo? Dôvodov môže byť viac.

 

Zamestnávateľ:

Vedúci zamestnanec stanovuje presné požiadavky pre danú pracovnú pozíciu. V prvom rade kvalifikácie. Pokiaľ nie sú jasne definované, ani zamestnanec zodpovedný za výber nových zamestnancov (alebo personálnej agentúry) nemôže presne určiť vhodného kandidáta. Toto sa prejaví aj na konečnom výsledku výberu. Tento dôsledok vplyv na väčšiu fluktuáciu (nástupy a predčasné odchody) zamestnancov. Teda zamestnávateľovi vzniká škoda.

 

 

Zamestnanec firmy (alebo agentúry) - zodpovedný za výberový proces:

  1. Pri nedostatočne zadanej požiadavke od zamestnávateľa nie je možné vybrať najlepšieho uchádzača.

  2. Automatizácia tohto procesu nie je najšťastnejším riešením (elektronické zhromažďovanie životopisov uľahčuje prácu "výberového konania", ktorý z tohto elektronického súboru potom vyberie vhodných kandidátov).

  3. Samotný "náborár" môže mať nedostatočnú prax na vykonávanie činností v procese výberových konaní.

 

Uchádzač:

  1. Kde hľadať ponuky na internete: viac v nasledujúcom blogu, kde hľadať ponuky na prácu.

  2. Kvalifikačné požiadavky (vzdelanie, prax, zdravotná spôsobilosť, zahraničné jazyky a pod.) nespĺňate.

  3. Životopis a motivačný list máte nedostatočne vypracované. Tu si uvedomme, Iba.Vy viete, že kvalitne vypracovanie týchto dvoch dokumentov je dosť zložitá "domáca úloha", ktorá musí obsahovať pravdivé fakty, musí byť aj správne gramaticky formulovaná.

  4. Z mojej praxe, je vhodné, aby ste sa prvýkrát telefonicky kontaktovali s človekom, ktorý je uvedený ako "zodpovedný kontakt" v inzeráte (ak nie je automatické zhromažďovanie údajov). Pokiaľ je tam automat, nájdite túto firmu alebo agentúru na internete v kolónke "kariéra" ("ponuka práce", "Ľudské zdroje").  Potom tam zavolajte, ubezpečte sa o podmienkach výberu a potom podľa pokynov zašlite svoj životopis a motivačný list elektronicky, alebo poštou.

  5. Keďže ste splnili všetky požiadavky na vyhlásenie výberového konania a nemáte odpoveď, alebo oznámenie od firmy (agentúry), ktorá vyhlásila výber, informujte sa, napriek tomu, že si vybrali právo "uchádzačov, ktorí neuspeli ... už nebudú kontaktovať ".

  6. V blogu o procese výberového konania získate informácie o tom, Ako sa takýto proces realizuje.

 

 

 

Publikované 02. 12. 2018 v Poradenstvo | Zdielať na Facebooku